14 Aralık 2010

Strobe Edge

O kadar shoujo okumuşumdur ama benim için shoujo namına bir numaraya oturmuş bir manga varsa, o da Strobe Edge'dir. Hatta çevirmekten de en zevk aldığım seri yine budur. (Türkçesi için buraya gitmeniz yeterli.)


Ana karakterimiz, çıtı pıtı dediğimiz türden biri, Ninako. Kendisi daha önce hiç aşık olmamış, hatta hoşlandığı biri bile olmamış bir lise öğrencisi. Bu yüzden, aşk nasıl bir şey, zerre kadar fikri yok! Tabii bu kadar bilgisiz olması sonucunda ise, çocukluk arkadaşı Daiki'ye olan sevgisini de aşk sanmaktadır.
Daiki'ye gelirsek, o çoktan Ninako'ya aşık olmuştur bile. Ama Ninako'yla bunu "açık" şekilde konuşmamıştır.
Okulun tüm kızları ise bir kişiye hastadır; okulun popüler çocuğu Ren'e. Ren'e gelirsek, sessiz, sakin, olgun bir karakter. Yeri geldiğinde ise muzip olmasını da bilir.


Her şey Ninako'nun, okuldan eve dönerken bindiği trende, Ren'in yanına oturmasıyla başlar. Önce saf bir şekilde Ren'i izlerken, aslında farkında olmadan ona aşık olmuştur. İşte "gerçek" aşkı daha yeni tadacaktır. Tabii devamında yaşayacağı acıları da. Çünkü bir sorun ortadadır, Ren'in zaten bir sevgilisi vardır.


Ninako her şeye rağmen Ren'i sevmeye devam eder, hatta Ren ile arkadaş olmak ister. İşte o sırada ortaya çıkan yeni bir karakterimiz daha vardır; Ren'in ortaokul arkadaşı Andou. Olaylar buradan sonra karışacaktır. Çünkü "çapkın" Andou, Ninako'ya karşı bir şeyler mi hissetmeye başlar? Peki ya Ren? Ninako'ya kendini çoktan kaptırmış mıdır?


Kesinlikle en sevdiğim mangadır Strobe Edge. Çünkü ana karakter Ninako ne kadar ufak tefek olsa da, o bildiğimiz güçsüz kızlardan değil. Hatta mangaka onu o kadar sevimli çizmiş ki, insanın sarılası geliyor! Ren ve Andou'ya gelirsek, ikisi bazen o kadar muziplik yapıyor ki, sanki anaokulu çocukları kavga ediyor gibi görünüyorlar.

Bu serinin de bir drama cd'si var. Seiyuular ise şöyle;
Ninako: Toyosaki Aki
Ren: Nakamura Yuuichi (cuk sesini duyabiliyorum!)
Andou: KENN
Daiki: Kakihara Tetsuya

Keşke animesi çıksa dediğim mangalardan. Ama maalesef seri çoktan bitti bile, doğal olarak ufukta bir anime falan yok.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder