13 Aralık 2010

Kuragehime

2010 sonbahar sezonunun, şüphesiz ki en iyi serilerinden biri Kuragehime'ydi. Ama maalesef 11 bölüm sürecek olan animenin konusu neymiş bir bakalım;

Tsukimi, denizanalarını çok seven, kadın otakularla dolu olan Amamizu-kan'da yaşayan bir kızdır. Kaldığı pansiyonun bir kuralı vardır: "Erkekler Giremez!". Ve bu pansiyonda kalan diğer herkes gibi Tsukimin de "tiki" dediğimiz, çok süslü kişilerin yanında taş kesilecek kadar utanır, dili tutulur. Ve kendilerine de "Amarlar" yani rahibeler derler.
Her bir Amar'ın ise farklı bir takıntısı vardır. Üç Krallık otakusu Mayaya, tren otakusu Banba, kimono otakusu Chieko, yaşlı adam(!) otakusu Jiji ve tabii ki denizanası otakusu Tsukimi Amarları oluşturan beşlidir. Ayrıca pansiyonun sahibi olan Chieko'nun annesi ise bir yaoi mangakasıdır.

Morali her bozulduğunda, Kurara (ya da Clara, ne derseniz) adını verdiği denizanası görmek için "petshop"a giden Tsukimi, bir şeyi fark eder. Bir "ahtapot denizanası" olan Kurara'sı, bir "ay denizanası" ile aynı akvaryuma konulmuştur ve böyle devam ederse Kurara'sı ölecektir. Tsukimi bunu içerideki çalışana söylemek istese de, çalışan bir tiki olduğundan önce başaramaz. Başardığında da çalışan onu "pis otaku" diye kapı dışarı eder. (;_;) İşte tam o sırada çok güzel bir "prenses"e benzeyen Kuranosuke ile tanışır. Kuranosuke denizanasını kurtarır ve bunun karşılığında Tsukimi, odasını o geceliğine o yabancıya açar.
İşte olay bundan sonra başlar. Çünkü Tsukimi sabah uyandığında bir şey öğrenecektir. Ve bu, Tsukimi ile Kuranosuke'nin küçük sırrı olacaktır.

Arada bir çıkıp açıklama yapan Kurara ^^


Josei, parodi, komedi türünde olan Kuragehime gerçekten de harika bir yapım. Parodi konusunda ise gerçekten de çok başarılı. Üstelik açılış videosunda bile birçok Hollywood filmlerine gönderme yapar. Müzikleri ise ayrı güzel. Açılış şarkısını çok sevsem de, favorim kesinlikle Sambomaster'a ait olan kapanış şarkısıdır.Not: Ben de Kurara istiyorum!

3 yorum:

  1. Kesinlikle keyifli ve izlemeye değer bir anime *-*
    İzlerken hiçbir dakikasından sıkılmadığım, şeker gibi bir seri *-*
    Vaeh~

    YanıtlaSil