29 Mayıs 2010

Natsume Yuujinchou

Uzun bir aradan sonra, en sevdiğim animelerden olan Natsume Yuujinchou ile dönüş yapmak istedim.

Animeyi anlatmaya nereden başlasam bilemiyorum, iş çok sevdiğim serilere gelince çok yazıyorum. O zaman konudan başlasam iyi olacak.


15 yaşındaki Takashi Natsume, ruhları görebilen biridir fakat bu özelliğini herkesten saklamaktadır. Ailesi de olmadığı için akrabalarıyla yaşamaktadır ama her seferinde bu özelliği yüzünden bir problem çıkmaktadır. En sonunda amcası ve onun eşinin yanına yerleşir. Fakat burada da büyükannesi Reiko'dan kalan bir defter yüzünden başı son zamanlarda ruhlarla derde girmeye başlar. Çünkü bu defterde ruhların adları yazmaktadır ve aslında bu, defter sahibi ile ruh arasındaki bir kontrattır.Bunu öğrendikten sonra Natsume, Nyanko-sensei adındaki kedi görünümünde olan bir ruh yardımı ile bütün kontratları iade etmeye karar verir.


Her ne kadar "çok iyi" dediğimiz karakterleri sevmesem de Natsume bambaşka bir karakter. İyi, olgun ve aklı başında biri olması karakteri sevdiriyor. Nyanko-sensei ise başlı başına bir komedi kaynağı. Eve sık sık sarhoş gelmesinden mi bahsedeyim yoksa Natsume'nin başına sürekli iş açmasından mı?


Konusu her ne kadar ruhlarla ilgili olsa da Natsume Yuujinchou huzur dolu bir anime. Sakin bir şeyler izleyip dinlenmek isteyen herkese önerebileceğim bir seri. İzlerken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız bile. Bundan ise sonra devamı olan Zoku Natsume Yuujinchou'yu izlemeyi de unutmayın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder