01 Şubat 2010

Pet Shop Of Horrors

Gizem ve korku konulu animeleri hep sevmişimdir. Eh elimde de bir çok seri var. Ben de bugün Pet Shop Of Horrors'ı izlemeye karar verdim.
4 bölümden oluşan ova'nın konusu şöyle: "Hayalleri, aşkı ve umutları satıyorum" diyen Count D, Chinatown'da bir hayvan dükkanına sahiptir. Çok özel müşterilerine dünyada az rastlanabilecek gizemli hayvanlar satmaktadır. Ve her sattığı hayvan için 3 maddesi olan farklı bir kontrat imzalatır. Her kontratta ise "hayvanı kimsenin görmesine izin vermeyin." diye bir madde geçer. Her müşteri tabii ki seve seve bu kontratı imzalar. Fakat en ufak ihmallerinde başlarına geleceklerden dükkan sorumlu değildir ve bu hayvanlar ölümcül olabilirler.
Son zamanlarda ortaya çıkan gizemli ölümlerde her kurbanın ortak bir noktası vardır: hepsi de Count D'nin müşterisidir. Bunu fark eden Dedektif Leon, Count D'nin bu işte bir parmağı olduğunu düşünür ve bu olayların peşine düşer. "Ve olaylar gelişir"
1999 yapımı olan seriden mükemmel kalitede çizimler olması imkansız tabii, ama yine de karakterler o tarih için oldukça iyi. Tek kötü yanı karakterlerin geçmişinin boş olması ama 4 bölümlük bir seriden daha fazlası beklenemez. Buna rağmen Count D'den oldukça zeki ve anlamlı cümleler duyuluyor. Zaten Count D karakterini sevdiren de bu oluyor.

Bu tür serileri sevenler için sıkmadan, "çerez" niyetine izlenebilecek bir anime.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder