04 Şubat 2010

Ouran High School Host Club

Sizi en çok güldüğüm animelerden biriyle tanıştırmak istiyorum: Ouran High School Host Club.
Her şey ana karakter Haruhi Fujioka'nın burslu okuduğu Ouran'da ders çalışmak için sessiz bir yer aramasıyla başlıyor. Sonunda sessiz olduğunu düşündüğü müzik odasına girer ve altı "bishi"eyi karşısında bulur. Bu altı bishienin "Host Club'a hoşgeldin" demesiyle dumura uğrayan bir de host clubın "kral"ı Suoh Tamaki'nin de üstüne gelmesiyle Haruhi yanlışlıkla 8 milyon yen değerindeki vazoyu kırar. Bu parayı asla ödeyemeyeceğini söyleyen Haruhi borcunu ödemek için erkek kılığında Host Club'ın bir üyesi olur.
KARAKTERLER


Mitsukuni Haninozuka "Honey sempai/senpai"
Kendisi serinin "cute type"ı. Kulüpte boyu en kısa olan kişi ama aynı zamanda en büyükleri. Görüntüsünün aksine aslında çok güçlü -hatta dövüş sanatları ustası-. Pasta, kek gibi yiyeceklerin hastası.


Kaoru Hitachiin ve Hikaru Hitachiin
İkiz olan bu karakterler kulübün "devil type"ları. Host Club'ın misafirlerine "yasak erkek kardeş aşkı" yaşıyorlarmış gibi davranıyorlar -hayır, öyle değiller, sadece kızların hoşuna gidiyor- Kaoru daha olgun ve anlayışlıyken Hikaru daha agresif ve çocuksu davranıyor.


Takashi Morinozuka "Mori sempai/senpai"
Kulübün "wild type"ı olan Mori çok sessiz. Honey'nin ise uzaktan akrabası. Hobileri ise kendo ve karate. Ayrıca çok yorgun olduğunda çok konuşkan ve "çapkın" oluyor.


Kyouya Ootori "Mommy, Shadow Prince, Low Blood Pressure Demon Lord"
İşte kulübün "cool type"ı. Kulübün kurucularından. Her ne kadar kulübün başında Tamaki var gibi görünse de asıl yöneten Kyouya. Kulübün masraflarını karşılamak içinse internetten kulüp üyelerine ait olan eşyaları onlardan habersiz satıyor -nihehe- Bazen Tamaki kendisine "queen" diyor.


Suoh Tamaki "Daddy, Tama-chan, The King, Lord, Boss"
Kulübün kurucusu ve başkanı ayrıca "the prince type"ı. Duygusal, narsist ve göze çarpan bir karakter. Bazen fazla aptal olan Tamaki, Haruhi'nin kız olduğunu anlayan son karakter. Her şeye rağmen güvenilir biri. Ayrıca çok iyi piyano çalıyor.
Mangaka Bisco Hatari ise Tamaki hakkında şöyle diyor: "Başta Tamaki'yi narsist ve sinir bozucu bir karakter yapmak istedim ama zaman geçtikçe kendisi sinir bozucu bir aptala dönüştü. Artık kontrolden çıktı onu istediğiniz gibi kabul edin."
Seviyoruz biz onu sevgili Bisco Hatari merak etme :3


Haruhi Fujioka
İşte serinin en bahtsız karakteri. Borcunu ödeyebilmek için tüm seri boyunca erkek kılığında geziyor. Hatta ona aşık olan kızlar bile var. Ayrıca kulübün "natural type"ı. Çok zeki -zaten bu yüzden burslu okuyor- Babası ise bir okama.

Anime shoujo türünde olmasına rağmen komedi daha ağırlıkta. Arada bir duygusal sahneler olsa da genel olarak güldüren bir seri. Hatta birçok komedi türündeki animelere taş çıkartır. Anime izleyenlerin asla es geçmemesi gereken bir seri.

5 yorum:

 1. kendileri ilk animemdir.ayrıca favorilerimin arasındaır.tek kelimeyle mükemmel.mangası hala devam ediyor.onu da takip ediyorum.artık mangada haruhiye aşık olmayan kalmadı:D

  sadece bir sorunumm var.haruhi mi kyoya mı daha zeki onu anlayamadım gitti.

  YanıtlaSil
 2. Hangisi daha zeki sorusuna Kyoya daha kurnaz derim :D

  YanıtlaSil
 3. haruhi'nin neresi bahtsız ben onun yerinde olmak için neler neler vermezdim.::)))
  sen git yakışıklı erkeklerin bulunduğu bir kulübe gir.kulüptekilerin yarısı ve özellikle en yakışıklısı sana aşık olsun ama sen git bahtsız ol.
  ___SPOİLER______________________________________

  ayrıca bunu sadece animeyle bırakmamak lazım.mangasıyla devam etmek lazım . bkz 57. bölümde host kulübü bize türk kültürünü gösteriyor ve aynı ölümde haruhi tamakiye aşık oluyor.(ya da aşık olduğunun farkına varıyor.)ondan sonra animede hasret kaldığımız ''chu'' lar manga ya da serpiştirilmiş durumda.

  YanıtlaSil
 4. Ahaha o lafın gelişi bahtsız. Yoksa ben de düşsem oraya gayt mutlu olurum :D Ama Haruhi başlarda durumdan pek memnun değildi hani :)

  Manga yorumu yapmadım sadece animeden bahsettim özellikle. Zaten o yüzden anime listesinde duruyor şu anda.

  YanıtlaSil
 5. bu animenin türkçe altyazısını bi türlü bulamamak insanı çok üzüyo :/

  YanıtlaSil