09 Şubat 2010

Kuroshitsuji 2/Röportaj

Daha önce Kuroshitsuji 2'de karakterlerin değiştiğini söylemiştim. Şimdi de animenin yapımcılarından Hiroyuki Shimizu ile yapılan röportaja bir bakalım. (Evet, ben çevirdim, hohoyt)

(Animage 2010/3)

-Açıkça söylerseniz, (Kuroshitsuji) 2. sezon ne hakkında olacak?
S: Üzgünüm, bu hala bir sır. (güler)
-Sezon 1'in sonundan sonra Ciel ve Sebastian'a ne oldu?
S: Detayları bilmiyoruz. Açıkçası, ben de, Sebastian Ciel'in ruhunu gerçekten aldı mı merak ediyorum, anime de böyle bittiği için gerçekten serinin devamını yapmak istedim. Bu yüzden yeni seri hakkında düşünmeye başladık.
-Herkes bunu merak ediyor!
S: Evet. Ama yine de yeni serinin bir devam mı, farklı bir hikaye mi, orijinal bir hikaye mi, yeniden düzenleme mi yoksa başka bir şey mi bunu söyleyemem.
-Diğer karakterlerden gözüken olacak mı?
S: Bu da başka bir sır. Diğer hizmetçiler ve Lau'nun kurtulup kurtulmadığı belli değil. Ama üzgünüm, kimin 2. sezonda olacağını söyleyemem.
-Yeni karakterler olacak mı?
S: Şu anda söyleyebileceğim tek şey iki yeni karakterin çıkacağı. Bu karakterler Tracy ailesinin başı Alois ve uşağı Claude.
-Lütfen biraz daha anlatın!
S: Pekala, Claude uzun boylu ve zayıf, efendisine sadık ve yetenekli bir uşak. Bu size Sebastian'ı hatırlatabilir ama gözlükleri onu tamamen farklı kılıyor. Nasıl bir adam? Ya da... Gözlük takıyor, belki de shinigamidir! (güler)
-Takahiro Sakurai tarafından seslendirilecek, değil mi?
S: Sakurai, Mononoke'de "ilaç satıcı"yı seslendirdi, onun hakkında kafamdaki çizgi bu. Soğukkanlı ve umursamaz bir karaktere yakışacağını düşündüm, ayrıca ölçülemez bir güce sahip. Bu yüzden onu seçtik.
-Peki ya Alois?
S: İlk bakışta bir asilin olması gerektiği gibi kibar ve zarif görünen ama diğer yandan küstah bir karakter. Az bulunan bir güzelliğe sahip ama aynı zamanda bir şeyler saklıyor olabilir, dolayısıyla bu çocuğun gelecekteki karakter gelişimlerine dikkat etmenizi öneririm.
-Alois de Nana Mizuka tarafından seslendirilecek, değil mi?
S: Evet. Mizuki popüler bir seiyuu ve mükemmel rol yeteneğiyle ünlü, erkek karakterler de buna dâhil. Eğer bu işe kalbini koyarsa, Alois karakter olarak öne çıkacak.
-Yeni karakter tasarımlarını anlatabilir misiniz?
S: Mangaka Toboso'dan karakter planlarını yaratmasını istedik. Trancy soylu bir aile olduğu için başka hizmetkârlar da olabilir. Toboso şu anda her alanda bizimle çalışıyor, sadece karakter tasarımlarıyla ilgilenmiyor, önceki seriyle birlikte, hikaye için de fikirler üretiyor. Umutlarınızı bu seri için yüksek tutun.
-Önceki seri ile karşılaştırırsak, Kuroshitsuji 2'de ne gibi farklar olacak?
S: İlk seriye göre daha ilginç ve aksiyonlu olmasını istiyoruz. Ayrıca İngiltere hakkında daha çok bilgi topluyoruz, böylece izleyiciler 19. yy döneminin daha gerçekçi bir tasvirini görecekler. Bütün ekip orijinal manganın çekiciliğini kullanarak animeyi hem görsel hem hikaye olarak daha zevkli hale getirmek için elinden geleni yapıyor. "Daha fazla eğlence" hedefliyoruz.
-Size göre Kuroshitsuji'nin büyüsü nedir?
S: Tim Burton'ın "Nightmare Before Christmas"ını ve diğer tüm gotik yapımlarını sevmişimdir, dolayısıyla Kuroshitsuji'yi ilk gördüğümde o dünya beni çok etkiledi ve ben de animesini yapmayı istedim. Üstelik Kuroshitsuji tek bir türle sınırlandırılamaz çünkü içinde komedi, gizem, aksiyon ve daha fazlası var. Bu sefer ilk seriye göre daha güzel olması için elimden geleni yapacağım.
- 2. sezonda eklemeyi çok istediğiniz bir şeyler var mı?
S: Hazır Tim Burton'ın filmi de yakında çıkacak, Alice Harikalar Diyarında'yla bağlantılı bir şeyler eklemenin güzel olacağını düşünüyorum. Toboso da Kuroshitsuji karakterlerini kullanarak bir parodi çizdi ve gerçekten ilginç oldu. Eklemek istediğim daha birçok şey var, dört gözle bekleyin.Karakter resimlerine bakılırsa efendi karakteri Alois'in gözünde mühür yok. Ayrıca uşak karakteri Claude'un gözlerine dikkatle bakılırsa kendisinde shinigami gözleri var. Yani bu sefer uşak bir şeytan değil
Hiroyuki Shimizu'nun dediği gibi bir shinigami olacak. Ve bence yeni uşak kesinlikle Sebastian kadar karizmatik bir karakter değil.

1 yorum:

  1. Bu sarışını ilk bölümde hizmetçinin gözünü oyarken gördüğümde nefret etmiştim. Uşaksa ayrı bir meseleydi hiç girmiyim. Sarışını elime verseler gider Justin Bieber'a teslim ederim çocuğu. Acı çekmesi lazım, gözlere karşı kulaklar :D

    YanıtlaSil