12 Şubat 2010

Heart no Kuni no Alice ~ Wonderful Wonder World ~

Alice Harikalar Diyarında hala en sevdiğim romanlardan biridir. Zaten güzel olan bir roman daha güzel nasıl olabilir? Tabii ki mangaya uyarlanıp yakışıklı bishielerle dolunca."Peki bunda orijinal romandan farklı ne var?" derseniz, bu biraz psikopat karakterlerle dolu. Ayrıca orijinalde bildiğimiz karakterlerin, tavşanından kedisine, hepsi yakışıklı adamlar.Hiçbir karakter göründüğü gibi değil. Hepsi de gözünü kırpmadan istediğini öldürüyor. Herkesin elinde tabanca ya da kılıç var. Ama bu seri aynı zamanda shoujo türünde. Bu da tabii ki kan görüntülerinden yoksun bırakıyor.Hikaye ise biraz komik başlıyor. Ablasının anlattığı hikayeden sonra biraz şekerleme yapmak isteyen Alice birden karşısında komik kıyafetleri olan beyaz tavşanı görür, ama hiç aldırış etmeden yatmaya devam eder. Bunun üstüne tavşan "Beni kovalaman lazım" diye bombayı patlatır. Alice'den hala bir tepki alamayan tavşan en sonunda bishie haline dönüşür ve Alice'i kucaklayarak Harikalar Diyarı'na götürür.Bu serideki Alice'imiz pek meraklı bir karakter değil. Bu yüzden Alice dönmek istediğini söyler. tavşanımız Peter White ise Alice'i zorla bir oyuna dahil eder. Ve ortadan kaybolur. Alice'in dönebilmesi için oyunu bitirmesi gerekir.
Bilinmesi gereken bilgilerden biri de Wonderland'in 4 bölüme ayrıldığıdır. Saray, malikane, lunapark ve üç bölümün kesiştiği yer taraf tutmayan saat kulesi.

Karakterler
Peter White: White Rabbit diye bildiğimiz karakter. Gayet sevimli gözükse de aslında bir psikopat. (Hep demişimdir, gözlüklü karakterlerden hep korkacaksın.) Alice'e aşık olduğu için Alice'in dönmesini istemiyor ve Alice'in yanında gördüğü herkesi vuruyor.
Blood Dupre: Mad Hatter. Mafya babası. Çay saatlerini aksatmayan Blood korkulan bir karakter. Sıkıldığı kişileri kolayca öldürebiliyor. Lunaparkın sahibi ile düşmanlar. (Pek severiz kendisini)
Vivaldi: Queen of Hearts. Canı sıkıldığında emrettiği idamlarla ünlü.
Elliot March: The March Hare. Blood'ın sağ kolu.
Ace: Knight of Hearts ya da Ace of Hearts. Yön bulma özürlüsü. Sürekli ormanda kayboluyor. Büyük ihtimalle de herkesle anlaşan tek karakter. Kanlı karakterlerden biri. (Diğer favorimdir)
Mary Gowland: Merry Go-round olarak da bilinen karakter lunaparkın sahibi. Sürekli keman çalan karakter Blood'dan nefret ediyor.Boris Airay: Sırıtkan kedimiz, Cheshire Cat. Lunaparkta çalışıyor. Alice'e en çok değer verenlerden biri.
Juluis Monrey: Saat kulesinin efendisi, saat tamircisi. Alice'e yanında kalması için izin veriyor. Diğer karakterlerin aksine Alice'e en çok mesafeli davranan karakter.
Tweedle Dee ve Tweedle Dum: Blood'ın malikesini koruyan ikiz kardeşler serinin yine en psikopatları. Çocuk olmalarına rağmen öldürmeyi çok seviyorlar.

Favori mangalarımdan olan bu serinin "bir gün" OVAsı çıkacak. Daha önce Kasım 2008 derken 2009 sonra 2010 olarak belirlenen tarih hakkında şimdi hiçbir bilgi yok.(Yeter artık çıkarın insafsızlar!) Aynı zamanda serinin yan hikayeleri ve PS2 oyunu var. Çizimleri ise başarılı. En son çevirisi yapılmış chapter ise 20. Büyük ihtimalle en son 21. chapter çıktı. (En azından 21den başka RAW bulamadım.)
Türkçe okumak için buraya tıklayın.

7 yorum:

 1. çok yakışıklılar yhaa xD

  YanıtlaSil
 2. çok güzel bir yazı, manga da güzele benziyor :) karakterleri de sevdim, okumalıyım. teşekkürler.

  YanıtlaSil
 3. İlk olarak yazımı beğendiğin için teşekkür ederim :)

  Alice Harikalar Diyarında'yı ve özellikle bishieleri seviyorsan kesin bakmalısın ^^

  YanıtlaSil
 4. Anime olması için yaklaşık bir yıl beklentiyle beklediğim, sonrasında mangasına başladığım tek 'şey' budur. Önce yarım yamalak ingilizcemle bir 10 chapter okuyup sonrasında pes edip Türkçe'ye çevrilmesini beklediğim mangadır. Blood'a ölürüm, kedi'yi severim, Peter'e alerjim var, Juluis'e diyecek bişeyim yok :D

  YanıtlaSil
 5. E, Türkçeye ben çeviriyorum zaten :D Blood benim de favorimdir, hastasıyız ailecek. Peter'ı pek sevmem. Diğer favorim ise Ace'dir. Animesi ise film olarak çıkacak, temmuzda geliyor. Ona da el atıp çevireceğim inşallah.

  YanıtlaSil
 6. Amin diyeyim, yani öyle bekledim ki animesini... Temmuz'da geleceğini bilmiyodum çok teşekkür ederim artık temmuz'a kadar oyalanacak bir anime bulurum :D Ace'i pek okuyamamıştım; ama yön duygusunu çok iyi bilirim :D Tabi önce mangasını okumak lazım, şimdilik 2 Türkçe chapter'ı çıktı galiba inşallah çevirmek için zamanın olur :D

  YanıtlaSil