18 Ocak 2010

Bakuman14 yaşındaki Moritaka Mashiro, mangaka olan amcası Nobuhiro Mashiro'nun ölümünden sonra mangaka olma hayallerinden vazgeçmiş, gelecekte ne olacağına karar verememiş, çok yetenekli bir çizerdir.
Mashiro'nun sınıf arkadaşı olan Akito Takagi ise sınıfın en zekisidir ve yazdığı hikayelere çizim yapabilecek bir ortak aramaktadır.
Bir gün Mashiro derste, hoşlandığı kız olan Miho Azuki'nin gizlice resmini çizer. Fakat defterini okulda unutur. Defterini almak için geri döndüğünde, defterin Takagi'nin elinde olduğunu görür. İşte hikaye burada başlar. Takagi Masihro'ya, çizimlerini çok beğendiğini söyler ve ortaklık teklif eder. Ama Mashiro teklifi reddeder.
Takagi Mashiro'yu ikna etmek için Mashiro'yu Azuki'nin evinin önüne götürür, ve Azuki'yi çağırır. Aslında Azuki seiyuu (seslendirme sanatçısı) olmak istemektedir ve Takagi bunu başından beri bilmektedir. O anda bunu öğrenen Mashiro kendini tutamayarak Takagi ile birlikte manga hazırlayacaklarını, eğer anime teklifi alırlarsa Azuki'nin seslendirme yapmasını istediğini söyler. Azuki teklifi kabul eder ve Mashiro yine kendini tutamayarak bir teklifte daha bulunur; ikisinin de hayalleri gerçekleştiğinde Mashiro Azuki ile evlenmek istediğini söyler. Azuki hiç beklenmedik bir şekilde bu teklife de evet der. Ama bir şartı vardır. Bu olana kadar birbirlerini sadece mesajlarla destekleyeceklerdir ve asla konuşmayacaklardır.

Bu olaydan sonra Mashiro ve Takagi hemen işe başlarlar ve mangaka olma yolunda ilerlerler.
Weekly Shounen Jump'da yayınlanan manganın hikayesi Tsugumi Ohba'ya çizimleri ise Takeshi Obata'ya ait. Aslında bu isimleri anime/manga dünyasının şaheserlerinden Death Note'dan bilenler bilir. Death Note'dan çok farklı bir hikaye de olsa çok başarılı bir seri. Ve mangaka hikayesi olmasından dolayı birçok mangaya gönderme var. Ekim 2010'da ise anime uyarlaması geliyor.

Sırf Tsugumi Ohba ve Takeshi Obata için bile okunabilir. Ayrıca sürekli fantastik mangalar okumaktan sıkılan bünyelere ilaç gibi gelecek bir seri.

2 yorum:

  1. zaten ben de ilk bölümde mashiro takaginin elinde defterini görünceki ifadesi ve takaginin ne o sanki elimdeki death note demesi beni koparmıştı zaten ve iyi bir yapım olduğunu anlamıştım:DD
    ayrıca çok teşekkür ediyorum bu mangaya senin sayende başladım iyi ki başlamışım

    YanıtlaSil
  2. Benim yazım sayesinde biri mangaya başladıysa süper bir şey, demek ki yazılarım işe yarıyor. Sevindim ^^

    YanıtlaSil