11 Kasım 2009

Dengeki Daisy

Ana karakterimiz Teru Kurebayashi, özel bir lisede bursla okuyan fakir bir öğrencidir. Ailesi yoktur ve abisi de ölmeden önce Teru'ya bir cep telefonu verir. Bu telefon sayesinde "Daisy" lakaplı kişi ile görüşebilecektir. Hatta Daisy abisinin yerine Teru'ya bakacaktır. Abisinin ölümünden sonra Teru, Daisy ile mesajlaşmaya başlar. Ne zaman yalnız hissetse Daisy ile görüşür. Fakat Daisy ile ne yüzyüze görüşmüştür, ne de Daisy'nin sesini duymuştur.

Teru okulda "fakir kız" diye ezilmektedir. Yine bir grup öğrenci tarafından köşeye sıkıştırıldığı gün çok sinirlenir ve bulduğu bir tenis topunu sinirle fırlatır. Okulda bir cam kırar. Fakat camı kırdığını kimse görmemiştir. Parası da olmadığı için olay yerinden hemen uzaklaşır. Bir süre sonra sınıfa girdiğinde, okul hizmetlilerinden Tasuku Kurosaki, camı kıranın kim olduğunu bildiğini söyler. Teru ne kadar özür dilese de, Kurosaki'nin onu affetmeye niyeti yoktur. Bunun üzerine Kurosaki, borcunu ödeyene kadar, Teru'ya kendi işlerini yaptırır. Artık Teru, Kurosaki'nin "hizmetçi"sidir.

Ama Teru'nun bilmediği bir şey vardır. Kendine en yakın hissettiği kişi Daisy, belki de tahmininden de yakınındadır. Henüz 15. chapterda olan Dengeki Daisy hala devam etmekte. Çizimleri çok iyi. Manga-kası ise Motomi Kyousuke. Shoujo seviyorsanız, manga-kanın diğer serilerine bakmanızı da tavsiye ederim. (Özellikle Beast Master)
Bu arada, kızlar dikkat! Kurosaki'nin gerçek olmasını dilemeye başlamayın.

Okumak için -> Dengeki Daisy

9 yorum:

 1. iyi de kurosaaki akciğer kanserinden ölcek herhalde.tamam karizmatik oluyor ama akciğerlerine yazık . o ölürse ben neyaparım T_T

  YanıtlaSil
 2. Akciğer kanserinden önce kel kalmazsa iyidir. Hoş iki türlü kel kalır. XD

  YanıtlaSil
 3. hahahaha
  kesinlikle haklısın XD
  o kadar bedduadan sonra ....XD

  YanıtlaSil
 4. hey yawrum beee!!!
  bi sen bi de usui takumi varır artık benim için >3

  YanıtlaSil
 5. bizim hizmetli kurosaki olsun, canımı yiyin xD

  YanıtlaSil
 6. Kurosaki için ölünür hem de nasıl ölünür. *-* Manyak süper ötesi bir varlık. *-* Teru'nun yerinde olmak için nelerimi varmezdim. Birde çevirisi uzun sürmese, 25 için aylarca beklettiler, artık 26 için ne kadar beklerim bilmiyorum. -_-

  YanıtlaSil
 7. 26 çıktı bile, scanlation grubunun forumunda bulabilirsin :)
  Hatta chapter adı da Kiss *-*

  YanıtlaSil
 8. Cidden mi? O_O Süper o zaman. *-* Okumalıyım hemen. ^^ Ehe, bilgi için teşekkürler. :)

  YanıtlaSil