30 Ekim 2009

Detroit Metal City

Birini düşünün. Nazik, sevimli olsun, Swedish pop sevsin, klasik gitar çalsın... En büyük hayali de pop müzik grubu kurmak olsun. İşte bu kişiyi alın, death metal grubu Detroit Metal City'ye gitarist/vokal yapın. Komik oldu değil mi? Evet, komik zaten.

Şimdi her şeyi başa saralım. Ana karakterimiz Souichi Negishi. Görebileceğiniz en efendi karakter. Karıncayı bile ezemeyecek birisi. Çiftçi bir ailenin oğlu. Annesini ise çok sever.

Negishi, üniversitede okumak için, memleketinden ayrılıp Tokyo'ya yerleşir. Pop müzik yapmak, bir grup kurmak istemektedir. Negishi'nin mottosu "No music, no dream"dir. Tokyo'da geçen 5 yıldan sonra en sonunda bir grubu olur. Ama pop grubu değil, Tokyo'yu sallayan death metal grubu, Detroit Metal City.

Negishi'nin DMC'de olduğunu bilen kimse yoktur. Bunu herkesten saklar, çünkü yaptığı müzikten utanır. Ona göre metal müzik katlanılmaz bir müziktir. Ama aksi gibi, kendisi elektro gitarda harikadır, şarkı sözleri kitleleri peşinden sürükler, ve 1 saniyede 10 kere "rape" diyebilir. Zaten sahneye çıktığında o Negishi değil, Johannes Krauser II'dur. Krauser ise annesine tecavüz etmiştir, ailesini katletmiştir. Hatta hayranlarına göre Krauser cehennemden gelmiştir. (!)
Negishi, iki hayatı arasında bocalamaktadır. Bir yandan hoşlandığı kıza açık vermemeye çalışır. Diğer yandan esiri olduğu alter egosu Krauser ile çatışır. Aslında hiç sevmediği metal müzik onun hayatıdır. Sinirlendiğinde o Negishi değil, Krauser'dir. DMC'yi bırakmaya çalışsa da, dönüp dolaşıp tekrar döner.


Toplam 12 bölümden oluşan serinin ekstradan Detroit Metal City: Birth of the Metal Devil isimli bölümü var. Her bölüm yaklaşık 15 dakika. Müzikler inanılmaz derecede iyi. Tabii Krauser'den ne beklenirdi ki? Ayrıca bir filmi de var. Filmde Negishi'yi Ken'ichi Matsuyama (♥) canlandırıyor. Film animeden biraz daha farklı olsa da, kesinlikle izlenmeli.

Uzun zamandır en çok güldüğüm seri bu oldu. Hatta komedi sıralamamda liste başına bile yerleşebilir. Özellikle Sid Vicious'ın anıldığı bölüm ve Tokyo Tower muhabbetleri beni benden aldı. Gülerken boğulmadığıma seviniyorum. Metal müzik ve komedi zevki yaşamak için mutlaka izlenmeli. Sonra da OST albümü indirilip "Satsugai" şarkısına eşlik edilmeli.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder