09 Eylül 2009

Paradise KissBaş kahramanımız Yukari, bir gün yolda yürürken biri tarafından takip edilmeye başlar. Her tarafı piercinglerle kaplı olan Arashi onu durdurmaya çalışsa da Yukari çok korkar ve koşmaya başlar. Kaçarken Isabella'ya çarpan Yukari, onun Arashi'nin arkadaşı olduğunu anlayınca "Shinigami" der ve bayılır. Uyandığında Miwako'yu gören Yukari "Demek ki melekler pembe saçlıymış" der ve kendini cennette sanar. Ta ki Arashi'yi tekrar görene kadar...Aslında kimse Yukari'ye zarar vermek istememektedir. Bir bodrum katında kendi atölyelerini açmış olan Yaza Sanat Okulu'ndan 4 öğrencinin Paradise Kiss isimli markalarına bir manken gerekmektedir. Çünkü ekim ayında yapılacak olan moda şovuna çıkacaklardır. Yukari ise aradıkları tüm özelliklere sahiptir. Fakat Yukari tekliflerini kabul etmez ve oradan kaçar ve kaçarken not defterini düşürür.

Paradise Kiss'in lideri olan George, Yukari'ye not defterini götürür. George'u gören Yukari ondan çok etkilenir. Bir süre düşündükten sonra atölyeye gider, ve teklifi kabul ettiğini söyler. İşte bundan sonra hayatı hiçbir zaman eskisi gibi olmayacaktır.

Paradise Kiss shoujo/josei severler için çok iyi bir seçim olacaktır. Hem eğlenceli, hem de akıcı bir anlatımı var. Ayrıca karakter ve çevre çizimleri de diğer animelerden oldukça farklı. Müzikleri ise çok iyi. Zaten kapanış şarkısı Franz Ferdinand'dan Do You Want To. Animede de bazen Franz Ferdinand posterleri görebiliyorsunuz.


Modayı da joseiyi de seviyorsanız kaçırmamanızı tavsiye edeceğim bir anime. İzledikten sonra bana teşekkür edeceğinize de eminim. :)

7 yorum:

 1. Aslında moda ve josei sevmeye bile gerek yok. Animenin karakterleri yakalayıp silkeliyor insanı. Homofobik bir insan olan ben bile George'u sevebiliyorsam (biseksüel olmasına rağmen), bu animede ciddi anlamda bir şeytan türü var demektir.

  YanıtlaSil
 2. Zaten Ai Yazawa gibi bir kadından başka nasıl bir seri beklenir ki? Kadın josei ustası.
  Ayrıca George her ne kadar bisexual olsa da kimsenin ona dikkat ettiğini sanmıyorum, malum kendisi sağlam bir karakter.
  Keşke bu seri de biraz uzun olsaydı. Ayrıca sonunda oldukça üzülmüştüm :P Ama manga-ka hüzünlü sonları seviyor bu da bir gerçek.

  YanıtlaSil
 3. Ben sonuna değil de bittiği için üzülmüştüm (: Bu kadar harika bir malzeme çok da güzel abuse edilebilirmiş.

  YanıtlaSil
 4. Bittiği için üzülmek zaten işin ayrı boyutu :D

  Bir de Ai Yazawa demişken, iyileşse de NANA'ya ikinci sezon yapsalar.

  YanıtlaSil
 5. Nana'yı sevememek ayıp mı bilmiyorum. 5,6 bölüm dayanabilmiştim. Belki tekrar denemeliyim; zira 4~5 yıl olmuştur, çok shounen zamanlarımdı...

  YanıtlaSil
 6. Bence senin dayanamadığın sevgilisinin yanına giden Nana karakteridir XD

  Ama tekrar dene izlemeyi. Sonuçta ParaKiss gibi o da, biri moda biri müzikle ilgili.

  YanıtlaSil
 7. Hmm... Evet bir şans daha vermeliyim sanırım. Ama şu an izlenecekler listem o kadar kalabalık ki çok uzun süre sıra gelmeyecek gibi.

  YanıtlaSil