06 Ağustos 2009

Lovely Complex

Bir anime hastası olarak izlemeyi en sevdiğim tür romantik-komedi. Bu türe ise en iyi örneklerden biri, bir manga uyarlaması olan Lovely Complex.Romantik-komedi, okul falan diyince klasik bir hikayesi var gibi gelen bu anime, aslında diğerlerinden daha farklı. Çünkü karakterler diğer animelerden çok değişik. Ana kahramanlarımızdan Risa Koizumi 170 cm uzunluğunda bir kızdır. Erkek karakter, Atsushi Ootani ise 156 cm'dir. Koizumi küçük bahar anlamına gelirken, Ootani ise büyük vadi anlamındadır. Sürekli kavga eden bu iki karakter herkes tarafından "All Hanshin Kyojin" adıyla çağrılırlar. (Boy farkları bu şekilde olan iki Japon komedyen)Asıl hikayeye gelirsek; Risa, kendinden uzun olan Suzuki'den, Ootani ise, kendinden kısa olan Chiharu'dan hoşlanmaktadırlar. Bunun üzerine bir anlaşma yaparlar. Eğer Ootani, Risa'ya Suzuki'yi ayarlayabilirse, Risa da ona Chiharu'yu ayarlayacaktır. Tabii ki işler istedikleri gibi gitmez ve Suzuki ile Chiharu çıkmaya başlarlar. Bunun üzerine Risa ve Ootani "kim daha önce sevgili bulacak" iddiasına girerler. Fakat zaman geçtikçe Risa, Ootani'den hoşlandığını fark eder. Yine de bir sorun vardır; Risa, Ootani'den 14 cm uzundur.
Lovely Complex'in çizimleri çok güzel. Bu da animeyi daha çekici kılıyor. Fakat animenin tek kötü yanı müzikleri. Yine de animeyi izlenmez yapacak bir etken değil, tabii ki. Ayrıca hikaye çok eğlenceli ilerliyor, sıkılmadan izlenebiliyor.
Eğer shoujo animelerini seven biriyseniz, Lovely Complex sizin için güzel bir seçim olacaktır. 24 bölümü bir çırpıda izleyeceğinizi garanti ederim.

1 yorum:

  1. İlk shoujo animemdi :D:D
    Gerçekten çok güzel, izlediğim/okuduğum en güzel romantik komedi.

    YanıtlaSil